Filtruj według

Marka

Marka

Aktywne filtry

Akcesoria dla mamy - pamiętaj o własnej wygodzie

Osoby spodziewające się dziecka, zwłaszcza po raz pierwszy, często myślą przede wszystkim o wyprawce i zakupach dla dziecka. Warto jednak pamiętać, że zarówno w ciąży, jak i po porodzie, są potrzebne akcesoria dla mamy, które ułatwią jej funkcjonowanie. 

Co znajdziesz w tej kategorii? 

  • biustonosze ciążowe i do karmienia,

  • poduszki pozycjonujące i termoplastyczne, do spania i do karmienia,

  • pasy ciążowe,

  • torby pielęgnacyjne…

…i inne przydatne przedmioty.

Akcesoria dla przyszłej mamy powinny cechować się dobrą jakością wykonania, być zrobione z odpowiednich materiałów i we właściwy sposób. Nie chodzi tutaj tylko o estetykę, ale przede wszystkim zdrowie mamy i dziecka. Ponadto takie rzeczy, jak dobry stanik ciążowy i biustonosz do karmienia na noc oszczędzają wielu przykrych odczuć i niespodzianek.

Jaki biustonosz przyda ci się w ciąży i po porodzie?

Stanik ciążowy powinien umożliwiać dostosowanie do zmieniającego się w trakcie ciąży rozmiaru i kształtu piersi. Tym bardziej, że trudno w tej materii cokolwiek przewidzieć: u niektórych kobiet piersi w tym okresie zmieniają się znacznie, inne nie zauważają większych wahań rozmiaru lub kształtu. Oczywiście może się przydać także po porodzie, choćby do założenia wkładek laktacyjnych, ale wtedy powinien spełniać kilka dodatkowych kryteriów. Między innymi powinien być albo pozbawiony fiszbinów, albo te fiszbiny powinny być elastyczne. Ten aspekt jest bardzo ważny: uciskające druty i usztywniacze mogą przyczynić się do trudności z laktacją, ocierać albo spowodować stan zapalny. Drugą istotną kwestią jest możliwość swobodnego odkrycia piersi do karmienia lub też odciągania pokarmu. 

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór biustonoszy ciążowych. Co ważne, są one w przystępnych cenach: macierzyństwo często wiąże się ze sporymi wydatkami, ale nie trzeba wydawać kilkuset złotych na pojedynczy biustonosz. Biustonosze ciążowe w innych sklepach mogą kosztować krocie, podczas gdy niewiele różnią się od tych dostępnych u nas.

Biustonosz do karmienia na noc jest tak wykonany, żeby nie sprawiać dyskomfortu: nie ma fiszbin i haczyków z tyłu, aby uniknąć bolesnych odgnieceń. Z tego samego powodu nie ma w nich też szwów. Szycie miseczek “na zakładkę” umożliwia odsłonięcie piersi wtedy, kiedy to potrzebne.

Jakie jeszcze są zalety sprzedawanej przez nas bielizny? 

  • stanik ciążowy jest wykonany z naturalnych materiałów, m.in. dzianiny strefowej, dopasowującej się do ciała, dzięki czemu nie trzeba wymieniać go z każdą zmianą obwodu w biuście i pod nim,

  • zapięcia typu “otwórz zamknij” umożliwiają odpięcie miseczek jedną ręką, a jednocześnie blokują możliwość przypadkowego rozpięcia,

  • są dostępne różne rozmiary i kolory, co pozwoli ci wybrać taką bieliznę, jaka ci odpowiada.

Warto zdecydować się na noszenie biustonosza ciążowego, aby ograniczyć bolesne otarcia, podrażnienia i odciążyć plecy. Biustonosz do karmienia na noc warto zakładać wraz z wkładkami laktacyjnymi. Dzięki temu będzie mniej brudzenia ubrań i pościeli.

Biustonosz ciążowy - jak wybrać rozmiar? 

Wybór rozmiaru stanika ciążowego może sprawiać trudności, a mnogość czasem przeczących sobie poradników nie zawsze to ułatwia. Dlatego u nas znajdziesz biustonosz ciążowy w rozmiarze oznaczonym międzynarodową rozmiarówką ubrań. Podobnie jest z biustonoszem do karmienia na noc. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i przeszyć twój biustonosz ciążowy będzie rósł razem z twoimi piersiami.

Po co ci pas podtrzymujący brzuch w ciąży?

Pas ciążowy podtrzymujący brzuch może być przydatny zwłaszcza w zaawansowanej ciąży. Z jednej strony zasłoni odsłaniający się brzuszek, co jest dobre szczególnie w chłodniejsze dni. Z drugiej strony może pomóc w podtrzymaniu dodatkowego ciężaru i delikatnie odciążyć obolałe plecy. Warto jednak pamiętać, że co za dużo, to niezdrowo: noszenie pasa ciążowego bardzo często i długo może osłabić mięśnie i efekcie zwiększyć ból.

Pas ciążowy podtrzymujący musi być perfekcyjnie dobrany do przyszłej mamy, a przy tym delikatny, aby nie uciskać i nie podrażniać skóry. Dlatego oferujemy bezszwowe pasy w różnych rozmiarach, wykonane z miękkiej i przewiewnej tkaniny. Pasy ciążowe są też niewidoczne pod ubraniem. Dzięki temu nie musisz rezygnować z ulubionych ubrań i ubierać luźnych, grubych rzeczy.

Czym się cechują pasy podtrzymujące brzuch w ciąży? 

  • są wykonane z przewiewnej, oddychającej tkaniny, co zapobiega nadmiernemu poceniu się,

  • mają elastyczne wstawki, umożliwiające dopasowanie się pasa do ciążowego brzuszka,

  • wzmocniony w odpowiednich miejscach materiał podtrzyma ciężar i odciąży plecy.

Poduszki - niezbędne w ciąży i po porodzie

Inne akcesoria dla mamy, jakie tutaj znajdziesz, to rozmaite poduszki. W ciąży i po porodzie stają się one niezwykle przydatnym elementem w domu. Poduszki pozycjonujące pomogą podeprzeć różne partie pleców i całego ciała w taki sposób, żeby móc przyjąć komfortową pozycję podczas siedzenia czy karmienia. W czasie ciąży można ją też wykorzystać do podparcia przy leżeniu na boku - w ostatnich miesiącach ciąży zwykle kobiety wybierają tą pozycję, ponieważ leżenie na plecach może być niekomfortowe i na dłuższą metę powodować zaburzenia krążenia. Oferujemy różne wzory i warianty kolorystyczne, co pozwala wybrać poduszkę nie tylko praktyczną, ale też ładną i odpowiadającą twoim gustom. Poduszki pozycjonujące są wykonane z bawełny i wypełnione perełkowym mikrogranulatem, który dostosowuje się do ciała, a zarazem zapewnia oparcie. 

Poduszka termoplastyczna dopasowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury, a jednocześnie zachowuje sprężystość. Będzie odpowiednia dla dziecka, podpierając jego głowę bez wywierania nacisku albo wymuszania nienaturalnej pozycji. 

Czy warto kierować się tylko ceną?

Na rynku jest tak duży wybór sklepów oferujących akcesoria dla mamy, że można dostać zawrotu głowy. Biustonosze ciążowe, poduszka termoplastyczna, pas ciążowy podtrzymujący brzuch - niektóre sklepy wyrzucą dużo pieniędzy na speców od marketingu, którzy mają przekonać cię, że najlepsze są tylko najdroższe z tych akcesoriów. U nas jest inaczej! Naszą misją jest umożliwienie ci zakupu taniej w uczciwy sposób. Zarazem dbamy o dobrą jakość oferowanych u nas produktów.