Aktywne filtry

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka dla dziecka?

Kiedy jesteś rodzicem, trudno znaleźć czas na potrzebny odpoczynek. Dlatego nosidełko dla dziecka jest tak przydatne. Nosidełka ergonomiczne pozwalają zachować wolne ręce, jednocześnie trzymając dziecko blisko i bezpiecznie. Pomagają również rozwijać więź między rodzicem a dzieckiem, ponieważ można ich używać do karmienia, przytulania i zabawy z dzieckiem. Wybór najlepszego nosidełka dla dziecka -będzie zależał od Twojego stylu życia i budżetu. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów nosidłek dla niemowlaka, dlatego przed dokonaniem zakupu ważne jest, aby wiedzieć, jakich funkcji potrzebujesz

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka dla dziecka?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów nosidełek dla dziecka oraz chust. Wybór jednego zależy od Twoich konkretnych potrzeb — niezależnie od tego, czy szukasz czegoś prostego, takiego jak chusta, czy czegoś bardziej złożonego, takie jak nosidełko ergonomiczne.  Przy zakupie nosidełka dla dziecka należy wziąć pod uwagę wiele czynników. 

  • Waga i wiek dziecka— jeśli dziecko waży do 5kg, wybierz coś prostego, na przykład chustę. Jeśli waży powyżej 10 kg lub więcej, wybierz coś z większym wsparciem, takie jak fotelik nosidełko. Zastanów się również, jak długo Twoje dziecko będzie w nosidełku — jeśli będzie tam siedzieć godzinami, wybierz coś wyściełanego oddychającą tkaniną, taką jak bawełna lub siatka, zamiast nylonu, ponieważ nylon może zatrzymywać ciepło wewnątrz.
  • Poziom komfortu. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo podczas korzystania z nosidełka, zwłaszcza jeśli planujesz używać go przez dłuższy czas! Im bardziej czujesz się komfortowo z nosidełkiem, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz go regularnie używać z dzieckiem. Najwygodniejsze jest nosidełko ergonomiczne.
  • Elastyczność/wszechstronność. Dobre nosidełka i chusty powinny umożliwiać użytkowanie w wielu pozycjach i okolicznościach bez narażania ogólnej wygody lub funkcji bezpieczeństwa. 

Jaka jest różnica między nosidełkiem ergonomicznym a chustą ?

Ergonomiczne nosidło dla niemowlaka zostało zaprojektowane tak, aby równomiernie podtrzymywać wagę dziecka na całym ciele, jednocześnie umożliwiając swobodne poruszanie się bez nadwyrężania i kontuzji. Często mają wyściełane szelki, które równomiernie rozkładają ciężar na ramiona, a także pasek w talii lub tylny panel, który pomaga utrzymać nosidełko na miejscu, gdy poruszasz się z dzieckiem. Nosidełka dla dziecka są dostępne w wielu różnych stylach — niektóre mają opcje noszenia przodem i tyłem. Chusty do noszenia dzieci są wykonane z jednego kawałka materiału (zwykle bawełny), który owija się wokół ciała i jest zabezpieczony węzłem na jednym końcu, tworząc kieszeń, w której dziecko może siedzieć. Tego typu nosideł można używać od urodzenia do wieku niemowlęcego, ponieważ pozwalają na swobodny ruch ramion, jednocześnie trzymając dziecko blisko i wygodnie na klatce piersiowej. Który typ jest lepszy? Nosidełka dla dziecka ergonomiczne najlepiej nadają się dla rodziców, którzy planują nosić dziecko przez dłuższy czas (np. załatwianie sprawunków), ponieważ zapewniają więcej wsparcia niż chusty. Chusty dla niemowląt mogą być preferowane w domu, kiedy nie chcemy spuszczać dziecka z zasięgu wzroku na przykład przy gotowaniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w ten sam sposób co ergonomiczne. Nosidełka i chusty występują w wielu różnych kolorach i fasonach, więc każdy rodzic znajdzie coś dla siebie. Należy pamiętać, że chustę trzeba poprawnie związać aby dziecko było bezpieczne. Chusta na głowę dla niemowlaka jest idealnym wsparciem dla niemowląt.

 Nosidła ergonomiczne mają lepsze podparcie pleców

Ergonomiczne chusty mają na celu rozłożenie ciężaru nosidełka na całe Twoje ciało, a nie tylko na ramiona. Pomaga to zmniejszyć obciążenie pleców i szyi, zwłaszcza gdy nosisz dziecko przez długi czas. Są również wyposażone w dodatkowe wyściełanie, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają maksymalny komfort. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nosisz cięższe dzieci. Niektóre nosidełka dla dziecka oferują wiele pozycji noszenia, dzięki czemu można przemieniac się między przodem lub tyłem, w zależności od tego, ile wsparcia w nosidle potrzebujesz w danym momencie.

Rodzaje nosidełek dla dzieci 

Istnieje wiele różnych rodzajów nosideł. Niektóre są przeznaczone dla noworodków, podczas gdy inne są przeznaczone dla starszych niemowląt i małych dzieci. Inne są przeznaczone do określonych czynności, takich jak wędrówki piesze lub jazda samochodem. Obejmują one:

  • Fotelik nosidełko dla dziecka: Fotelik dla dziecka to mały fotelik, który mocuje się z tyłu samochodu i umożliwia bezpieczne przewożenie dziecka podczas jazdy. 
  • Chusty kółkowe to kolejny rodzaj miękkiego nośnika strukturalnego, który jest podobny do chusty, ale ma więcej struktury w okolicy talii i może służyć także jako chusta na głowę dla niemowlaka. Ten styl nosidełka jest wygodny zarówno dla rodzica, jak i dziecka.
  • Nosidełka biodrowe noszone są w pasie z dzieckiem skierowanym do wewnątrz lub na zewnątrz. Często mają regulowane siedzisko, które pozwala na zmianę kąta ułożenia nosidełka na ciele i tego, w jakim stopniu utrzymuje ono wagę dziecka, a także paski, które umożliwiają regulację ciasnego lub luźnego dopasowania. Nosidełka biodrowe są świetne dla noworodków i niemowląt, ponieważ trzymają je blisko ciała, a jednocześnie zapewniają dużo miejsca na ruch.
     
    Sprawdź także inne nasze kategorie: wózki dziecięcekrzesełka do karmieniazabawki dla dzieci