Filtry

Waga

Waga

  • 0,46kg - 15,3kg

do

Aktywne filtry

Biżuteria ślubna w sklepie LukiKuki

Ślub - jedno z najważniejszych życiowych wydarzeń, podczas których panna młoda chce wyglądać absolutnie zjawiskowo. I nic w tym dziwnego - w końcu to jest jej dzień! Biżuteria ślubna podkreślająca upięcie włosów, krój sukni oraz charakter stylizacji, to bardzo ważny element ubioru tego dnia. Nie dobieraj jej pochopnie - wybierz najlepsze modele oferowane w naszym sklepie!

Biżuteria ślubna - jaka powinna być?

Nie ma konkretnych wytycznych dotyczących tego, jak powinna wyglądać ślubna biżuteria. Z uwagi na to, że jest to dzień tak podniosły i tak bardzo uroczysty, można pozwolić sobie na wykorzystanie tych najbogatszych, zdobionych brylantami kolii w złocie i długich, wiszących kolczyków, o ile tylko panna młoda może sobie pozwolić na taki wydatek. Należy jednak pamiętać, że zarówno zbyt skromna stylizacja na ślub, jak i przesadzona i zbyt bogata, nie będą prezentowały się zbyt korzystnie w trakcie ślubnej ceremonii i wesela. 

Biżuteria na ślub powinna przede wszystkim pasować do okazji. Najlepiej sprawdzają się złote i srebrne oprawy, białe brylanty, rubiny, szmaragdy czy szafiry, ale również cyrkonie w różnych kolorach, na przykład podkreślających barwy bukietu. Biżuteria na wesele powinna być wygodna - kolczyki nie za ciężkie, elementy wisiorka nie zahaczające o koronki lub tiule przy dekolcie, pierścionki, które nie przyćmiewają blasku nowej, dopiero co założonej obrączki.

Delikatna biżuteria ślubna jest szczególnie polecana przy bogatych, zdobnych sukniach, z kolei bransoletki i kolczyki ślubne z większymi elementami będą podkreślały skromne, proste kroje sukni, szczególnie tych gładkich, przylegających do ciała. Przede wszystkim jednak ślubna biżuteria to głównie kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Jeśli chodzi o pierścionki, podczas ślubu najważniejszymi są pierścionek zaręczynowy oraz obrączka - one w zupełności wystarczają do stworzenia kompletnej stylizacji. 

Biżuteria ślubna - tylko produkty najwyższej jakości!

Biżuteria na ślub z pewnością nie powinna być tandetna. O ile na co dzień, do niezobowiązujących stylizacji można pozwolić sobie na założenie kolczyków czy naszyjnika z gorszej jakości metali, o tyle bransoletka i kolczyki ślubne powinny być wykonane z metali szlachetnych - złota, srebra lub platyny. Delikatna biżuteria ślubna z prawdziwego złota, pomimo swojej całej skromności będzie wyglądała lepiej, niż tanie, ale za to bogato zdobione plastikowymi szkiełkami kolczyki czy naszyjnik. Biżuteria na wesele może być nieco bardziej zdobna - charakteryzować się większymi, bardziej widocznymi oczkami, większą ilością zdobień z kamieniami szlachetnymi, po prostu bardziej błyszczeć. To czas, kiedy można sobie pozwolić na przepych i warto to zrobić - ale tylko z wykorzystaniem wysokiej jakości kruszców. 

Biżuteria ślubna kolczyki i bransoletka

Kupując kolczyki na ślub, warto pamiętać, że zazwyczaj stylizacja na tę okazję równa się ozdobieniu upięcia na głowie bogatymi spinkami, wiankiem czy nawet diademem. Panna młoda, która stawia na takie zdobienie swojej fryzury powinna pomyśleć o skromniejszych, delikatnych kolczykach - na przykład tych delikatnych wiszących, z niewielkim oczkiem z cyrkonii lub brylantu. Warto pamiętać, że biżuteria ślubna kolczyki i bransoletka nie powinny mieć w sobie pereł! To kamienie, które pięknie prezentują się na białym tle, ale według wszelkich ślubnych porzekadeł nie wróża najlepiej trwałości małżeństwa. Lepiej zostawić je na inne okazje - gdy już będzie się szczęśliwą mężatką. 

Dobry sklep z biżuterią ślubna będzie miał w swojej ofercie zarówno oprawy, jak i kamienie, które związane są ściśle z symboliką ślubu i pasują do tej okazji. Delikatne tanzanity, czy wyraziste rubiny lub różowe brylanty - to wszystko bardzo pięknie wpisuje się w ślubne tradycje, wiąże się z dobrą wróżbą ślubną i doskonale podkreśla czystą biel kreacji, w którą ubrana będzie panna młoda. Biżuteria na wesele wybrana z takiego sklepu z pewnością nada się również na inne okazje - co ma spore znaczenie dla pań, które pragną dokonać uniwersalnego zakupu. Delikatna biżuteria ślubna powinna harmonizować z tym, co panna młoda będzie miała na sobie. To znaczy, że warto pomyśleć na przykład o bransoletce, jeśli planuje się iść do ślubu z odkrytymi ramionami. Ten element biżuterii doskonale sprawdza się na przykład przy zakrytych dekoltach, do których panna młoda nie chce założyć naszyjnika. 

Ślubna biżuteria - skromna, ale przykuwająca uwagę

Biżuteria na wesele musi być wybrana starannie, aby pozwoliła bawić się do białego rana bez obaw o zgubienie kolczyka, czy zahaczanie wisiorkiem o suknię. Dlatego też bransoletka i kolczyki ślubne charakteryzują się wygodnymi, solidnymi zapięciami, które gwarantują, że ślubna biżuteria będzie się trzymała na miejscu przez całą noc. Pamiętaj jednak, że biżuteria ślubna ma przede wszystkim podobać się Tobie - to najważniejsza cecha tego elementu stylizacji!