Filtruj według

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0kg - 4kg

Płeć (zabawki)

Płeć (zabawki)

Marka (Zabawki)

Marka (Zabawki)

Produkt na baterie

Produkt na baterie

Reklama TV (zabawki) - usuń gdy brak!

Reklama TV (zabawki) - usuń gdy brak!

Zasilanie (lista)

Zasilanie (lista)

Rodzaj (Zabawki::Chodziki/Jeździki)

Rodzaj (Zabawki::Chodziki/Jeździki)

Aktywne filtry

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Spełniają bardzo ważną funkcję w ich rozwoju. Bawią ucząc, uczą bawiąc. Warto wykorzystać wiedzę psychologów i pedagogów i zapewnić naszym pociechom dobra edukację, która stymuluje ich rozwój i pomaga coraz lepiej poznawać i rozumieć otaczający świat. Wybór zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym powinien być przemyślany i odpowiadać ich potrzebom. Pamiętajmy o tym, by dziecko nie było przestymulowane nadmierną ilością bodźców. Poświęćmy czas na własną edukację. Myślmy o bezpieczeństwie. Wśród zabawek edukacyjnych dla dzieci nie powinno zabraknąć: puzzli, ciekawych książeczek, różnych przyborów plastycznych, klocków, lalek, przytulanek, zestawów dla małych gospodyń, piekarzy, kierowców, pielęgniarek, farmerów  i majsterkowiczów. 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Czy kiedy nowy człowiek pojawia się świecie, od razu powinniśmy myśleć o jego edukowaniu, w pewnym sensie - tak! Na każdym etapie swojego życia człowiek się uczy, od momentu narodzin do chwili śmierci. Niemowlak potrzebuje bodźców wzrokowych i słuchowych, które wprowadzają go w świat kolorów i dźwięków. Warto pomyśleć o macie edukacyjnej, która spełnia rolę kojca i świetnie wpływa na rozwój najmłodszych. Przydadzą się również grzechotki i przytulanki.

Mata sensoryczna w świecie niemowlaka będzie dla niego małym kosmosem. każdy nowo upieczony rodzic powinien o niej pomyśleć. Nie tylko pobudza wyobraźnię, pozwala również rozwijać zdolności manualne i motoryczne. Umożliwia maleństwu w bezpieczny sposób poznawać świat wszystkimi zmysłami. Można w niej umieścić przypięte zabawki, które absorbują jego uwagę, zaciekawiają. U niemowlaka najpierw wykształcają się ruchy głowy, potem rąk. Wewnątrz maty umieszczamy miękkie poduszki i materace, które powinny być przyjemne w dotyku i mieć stonowaną kolorystykę. 

Grzechotki i przytulanki muszą być bezpieczne. Koniecznie sprawdźmy czy nie mają drobnych elementów, które mogą się oderwać pod wpływem nawet lekkiego szarpnięcia. Grzechotki powinny wydawać przyjemny dla naszych uszu dźwięk, dobrze, jeśli włączana pozytywka nie drażni  słuchu. Niemowlęctwo to okres intensywnego rozwoju fizycznego, psychoruchowego i umysłowego. Od 5 miesiąca życia ruchy maluszków są coraz  bardziej celowe, manipulacyjne, co związane jest z rozwojem ośrodkowego układu nerwowego. Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny je równocześnie pobudzać i uspakajać. 

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Wraz z ukończeniem 12 miesiąca życia rozpoczyna się tak zwany okres poniemowlęcy. To okres przyspieszonego rozwoju psychoruchowego. Wśród zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka mogą pojawić się kostki manipulacyjne, piramidy, książeczki sensoryczne. 

Dzieci lubią ustawiać klocki jeden na drugim i w ten sposób budować coraz wyższe piramidy. Klocki z kostki manipulacyjnej mogą być wykorzystane w ten sposób. To równocześnie skrzynia na skarby, która zapewnia maluszkowi wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka taka kostka to strzał w dziesiątkę. Nie tylko ćwiczy sprawność manualną małych rączek, zabawka również uczy koncentracji i pobudza wyobraźnię.

Książeczka sensoryczna daje okazję do rozwoju mowy,  nazywamy  obrazki, opowiadamy historyjki, których chętniej będą słuchały nieco starsze maluchy, więc czy to właściwa interaktywna zabawka dla rocznego dziecka? Oczywiście, że tak. Spełnia normy bezpieczeństwa, ruchome elementy można przekręcać, przyciskać, przesuwać. Różnorodne faktury w naturalny sposób rozwijają zmysł dotyku. Wspólne oglądanie książeczki to pierwszy etap edukacji czytelniczej. 

Zabawki rozwojowe dla 2 latka

Dwulatek jest ruchliwy i ciekawy świata. W tym wieku można go już zachęcać do eksperymentów plastycznych. Świetną zabawką są farby do malowania palcami, masy plastyczne.

Drewniane klocki, które trzeba dopasować do określonego kształtu czy pierwsze puzzle uczą go spostrzegawczości i rozwijają sprawności intelektualne. W tym wieku powinniśmy zapewnić naturalną potrzebę ruchu poświęcając dużo  czasu na wspólne zabawy z piłką i tańce przy muzyce.

Zabawki rozwijające dla 3 latka

Trzylatek wkracza w wiek przedszkolny. Uczy się posługiwać przyborami do rysowania i malowania. Wszelkie zajęcia plastyczne wspaniale stymulują jego rozwój. Jeśli zdecydujemy się na zabawy z plasteliną, pamiętajmy o tym, by mieć dziecko na oku i przypilnować je, by nie wkładało jej do ust. Znajdźmy czas na wspólna zabawę.  Plastelina świetnie rozwija sprawność manualną palców, możemy wspólnie z dzieckiem wymyślać historyjki z udziałem plastelinowych bohaterów. Wśród klocków mogą pojawić piankowe uzupełnianki i sprawdzone od lat drewniane klocki, z których będzie budował węże i pociągi.

Zabawką, od której maluch nie będzie chciał się oderwać może być pomysłowy magnetyczny labirynt w kształcie pieska lub kotka. Taka zabawka jest innowacyjnym sposobem na ćwiczenie ruchów precyzyjnych i naukę kształtów. Maluch musi magnetycznym rysikiem przesuwać kolorowe kulki i starać się umieścić je w odpowiednich otworach. Z pewnością odnoszenie sukcesów podczas zabawy wpłynie na jego chęć powrotu do niej. Jeśli wybieramy się w podróż i zastanawiamy się jaką zabawką zająć dziecko, psi labirynt sprawdzi się świetnie. To zabawka, która rozwija inteligencję, ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową, oraz widzenie przestrzenne. Jest kreatywna, pobudza wyobraźnię. Dziecko szybko się nią nie znudzi. Przy tego typu zabawkach rozwijajacych dla 3 latka, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Zwróćmy też uwagę na atrakcyjny dla dziecka zestaw kolorów.