Filtruj według

Marka

Marka

Płeć (zabawki)

Płeć (zabawki)

Marka (Zabawki)

Marka (Zabawki)

Rodzaj (nauka i rozwój)

Rodzaj (nauka i rozwój)

Rodzaj (Zrób to sam)

Rodzaj (Zrób to sam)

Produkt na baterie

Produkt na baterie

Zasilanie (lista)

Zasilanie (lista)

Tematyka (Zabawa w dom)

Tematyka (Zabawa w dom)

Tematyka (Zawody)

Tematyka (Zawody)

Rodzaj (zabawa w wojnę)

Rodzaj (zabawa w wojnę)

Aktywne filtry

Zabawki kreatywne w LukiKuki

W tej kategorii znajdziecie Państwo dużą gamę zabawek kreatywnych dla Państwa pociechy.
Kreatywność to naturalna ludzka umiejętność, która pomaga nam wyrażać myśli, idee i uczucia. Jak każdą inną umiejętność trzeba się jej nauczyć, a następnie ją rozwijać i ćwiczyć, aby przychodziła nam z łatwością.

Wystawianie dzieci na kreatywne doświadczenia pozwala im poczuć się komfortowo z tą stroną siebie i nauczyć się wyrażać swoje wewnętrzne doświadczenia.

Nie musisz się głowić nad wymyślaniem specjalnych sposobów, bo z pomocą w odkrywaniu kreatywności mogą zapewnić zabawki kreatywne. Warto zacząć od najmłodszych lat np. z zestawem kreatywnym dla 2 latka. Dostępne są też produkty dla starszych dzieci jak kreatywne zabawki dla 8 latki w postaci np. zestawu kreatywnego z kryształkami.

Jakie są korzyści zabawek kreatywnych i dlaczego warto je kupić?

Zdolności motoryczne są to czynności i ruchy mięśni w konkretnym celu. Dzieci rozwijają tę zdolność najlepiej podczas zabawy. Kreatywne zabawki dla 2 latka pomogą mu w nauce chwytania, przenoszenia i używania małych mięśni dłoni.

Zabawki kreatywne dla 2 latka - uczą rozwiązywania problemów 

Rozwiązywanie problemów to umiejętność, której uczymy się w dzieciństwie i nosimy przy sobie przez całe życie. Jako dorośli napotkamy problemy w miejscu pracy lub w domu i będziemy odwoływać się do naszych zakorzenionych umiejętności rozwiązywania problemów, aby je rozwiązać i znaleźć rozwiązanie. Przykładowo zestaw kreatywny dla 2 latka w postaci mozaiki stymuluje mózg do odszukiwania miejsca dla elemenentów. Dla starszych dzieci jest wiele zestawów DIY.

Ponieważ rozwiązywanie problemów zaczyna się w dzieciństwie, bardzo ważną umiejętnością jest zachęcanie i pielęgnowanie ich niemal natychmiast. Dzieci, które potrafią samodzielnie rozwiązywać problemy, staną się ogólnie bardziej niezależne, pewne siebie i szczęśliwsze. Zabawa kreatywna jest jednym ze sposobów angażowania logiki potrzebnej do rozpoczęcia samodzielnego rozwiązywania problemów. Kreatywne zabawki dla  2 latka wspierają jego ciekawość świata, pomysłowość i odnajdywanie rozwiązań.

Rozwijają koordynację ręka-oko

Koordynacja ręka-oko uczy dzieci, jak używać oczu do śledzenia i synchronizowania ruchów rąk, co jest niezbędne podczas takich czynności, jak rysowanie, pisanie czy czytanie. Kreatywne zabawki dla 2 latka pomagające dzieciom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową obejmują układanie w stosy zabawek, takich jak klocki, ponieważ koordynują one ruch oczu i rąk, aby móc układać przedmioty w stos. Puzzle, kulki lub zabawa w dom to także świetne rozwiązania i mogą się sprawdzić jako zabawki kreatywne dla dziewczynek.  

Ułatwiają interakcje społeczne

W dzisiejszych czasach cyfrowego świata, który ma wiele zalet ważne jest, aby wspierać dziecko w działaniach poza ekranem urządzenia. Zabawki kreatywne dla dziewczynek i chłopców ułatwiają wchodzenie w interakcje z innymi dziećmi.

Co znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu?

Kreatywne zabawki dla 4 latka

W przypadku nieco starszych dzieci zabawki mają na celu budowanie umiejętości społecznych, rozwiązywania problemów oraz uczenia się wyrażania siebie. Stymulują do kreatywności, wymyślania różnych sytuacji i improwizacji. Dzieci mogą pobawić się w dom, małego majsterkowicza, kucharza czy też weterynarza. Poprzez zabawę z innymi dziećmi uczą się życia z innymi i budowania relacji. 

Kreatywne zabawki dla 8 latka

W wieku przednastoletnim warto zachęcać dzieci do spędzania czasu poza ekranem telefonu czy tabletu. Trudniej jest zachęcić do kreatywnej zabawy, a jednocześnie jest to wiek w którym jest to niezwykle istotne. Warto kupić dziecku puzzle lub zestaw do malowania na deszczowe dni lub zestaw małego magika, który pobudzi nieco wyobraźnię i pozwoli na świetną zabawę.