Aktywne filtry

Portfel damski na każdą okazję

Portfel od wieków uważany jest za przedmiot do przenoszenia “skarbów” lub rzeczy, których nie powinno się eksponować. Współcześnie w portfelu przechowuje się zwykle pieniądze oraz karty płatnicze. Portfel damski pełni również funkcję stylowego dodatku, choć najczęściej ukryty jest w torbie lub kieszeni. Wykorzystywany każdego dnia powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale również charakteryzować się wysoką jakością wykonania i trwałością. Różnorodność kształtów i kolorów portfeli damskich jest niemalże nieograniczona. Dostępne są modele duże i małe, w formacie poziomym i pionowym, wykonane z materiału syntetycznego lub naturalnego. Niewątpliwie każda kobieta znajdzie wzór idealny dla siebie. 

W dostępnej ofercie jest wiele typów portfeli damskich. Warto poznać ich cechy szczególne.

Portfel idealny na każdą kieszeń

Portfel damski, który zmieści się w kieszeni od spodni to portfel składany. Obszerna gama dostępnych produktów obejmuje portfele damskie małe, ale również takie wielkości piórnika. Wśród portfeli składanych są dwa popularne modele: bifold i trifold. Portfel bifold składa się na pół i zwykle wyposażony jest w zamek. Ma niewielkie rozmiary, przez co z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni. Po otwarciu portfel bifold ukazuje całą swoją zawartość i umożliwia szybki dostęp do pieniędzy, kart lub dokumentów. Portfel damski trifold jest rozbudowaną wersją modelu bifold, to znaczy, że można go rozłożyć na trzy części. Dzięki temu zawiera więcej przegródek i miejsca na przechowywanie dokumentów.

Portfel, który zastąpi torebkę wieczorową

Portfele damskie w typie kopertówki przypominają kopertowe torebki. Często mają również podobne przeznaczenie. Kopertówka to większy portfel, w którym najczęściej przechowywane są dokumenty i karty. Zdarza się również, że przechowywane są w nim, smartfon lub inne płaskie kobiece akcesoria. Zdecydowanie jest to model nowoczesny, jednak zachowujący charakter formalny.  

Portfel w typie piórnika 

Portfel w typie piórnika ma podobną wielkość, jak portfel typu kopertówka. Jednak ma mniej formalny charakter. Piórnik jest portfelem damskim na zamek błyskawiczny. Wewnątrz znajduje się najczęściej zapinana kieszonka na monety oraz miejsca na karty kredytowe i gotówkę. Portfele te często posiadają transparentną kieszonkę na zdjęcia. W tym typie portfela bardzo łatwo jest utrzymać porządek.

Minimalistyczny portfel

Bilonówka to z pewnością portfel damski mały. Stworzono je w celu przechowywania bilonu, czyli monet. Są to niewielkie portfele wyposażone w kieszonkę na monety zapinaną najczęściej na zamek błyskawiczny. W bilonówce znajdzie się również miejsce na kartę płatniczą i kilka banknotów.

Pasek na nadgarstek, czyli wrislet

Jest to portfel łudząco podobny do portfela typu piórnik oraz kopertówka. Wyróżnia go pasek do noszenia na nadgarstku, skąd jego nazwa. To bardzo wygodne rozwiązanie dla kobiet, które żyją w biegu. Wrislet pomieści karty płatnicze, pieniądze, ale również smartfona. Jest to portfel damski na zamek błyskawiczny.

Który sposób zapinania jest najlepszy?

W ofercie dostępne są różne rodzaje zapięć: na zatrzask, magnes lub zamek. To, które będzie odpowiednie, zależy od tego, co chcemy przechowywać w portfelu. Jednakże dostępność zapięcia determinuje wielkość portfela. Portfel damski mały, który pomieści tylko bilon, kartę i niewielką ilość gotówki zazwyczaj zapinany jest na magnes lub zatrzask. Natomiast portfele większe w typie wrislet czy piórnik zapinane są z reguły na zamek.

Wybór portfela damskiego — na co zwrócić uwagę?

W wyborze portfela najważniejszą rolę odgrywają preferencję. Dotyczą one zarówno kształtu, wykonania, jak i koloru. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano produkt. Modele skórzane są zwykle droższe, niemniej skórzany portfel jest wytrzymały, a jednocześnie ponadczasowy. 

Przed wyborem portfela damskiego warto przemyśleć, co będzie w nim przechowywane oraz jak często będzie używany. Determinuje to wybór wielkości portfela, ilości przegródek wewnątrz czy jego zapięcia. 

Zakup portfela damskiego to dla kobiety nie lada wyzwanie. Niemniej ogromny wybór typów, kolorów i wzorów sprosta wymaganiom każdej kobiety!