O sprzedającym

Ocena sklepu: (0)
Data utworzenia: 2021-01-18
Kontakt: 604114588
Produkty: 3
Sprzedawca: nasiona-Gdańsk

1. Róża niebieska 10 ŚWIEŻYCH NASION


Jakiś komunikat
2,50 zł
-5%
Kup teraz
Odkryj niższą cenę
Koszt odkrycia: ... żetonów.
Odkrywanie obniża cenę.
Bezpieczne
płatności
Dostawa już od
9,83 zł
Darmowy
zwrot
Szybka
dostawa

 

Bezpieczne i automatyczne płatności, w tym e-przelewy, karty i BLIK

 

Szybka wysyłka starannie zabezpieczonych produktów

 

Możliwość zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

Instrukcja wysiewu: 

1. Wypełnij tacę wysokiej jakości ziemią do kwiatów. Najlepiej użyć mieszanki do kiełkowania.

2. Umieść nasiona w tacy i przykryj je około 15 mm ziemi. Nasiona powinny być sadzone najwcześniej pod koniec zimy, około sześciu tygodni przed ostatnim mrozem sezonu.

3. Lekko spryskaj ziemię wodą. Wsadź tacę w duży, czysty plastikowy worek i szczelnie zamknij otwór.

4. Połóż tacę w ciepłym i jasnym miejscu, ale nie bezpośrednio w słońcu. 

Przeważnie nie ma potrzeby nawadniania sadzonek, gdy są w atmosferze cieplarnianej, ale powinno się okresowo sprawdzać czy nie mają za sucho. Jeżeli ziemia wydaje się za sucha, wyjmij tacę i spryskaj ją lekko wodą, a następnie wsadź z powrotem do worka.

5. Obserwuj sadzonki i wyjmij je z worka gdy zaczną kiełkować. Zajmie to około 15 do 20 dni. Postaw tacę na słonecznym oknie i pilnuj aby sadzonki były wilgotne.

6. Przesadź sadzonki do małych doniczek, gdy zaczną przerastać tacę. Jeśli nie ma już przymrozków przesadź sadzonki do ogrodu w miejsce, które jest w pełnym słońcu przez większość dnia. Jak większość nasion tak samo i nasze w większości nie były poddawane stratyfikacji. Nasiona róży należy przed wysiewem przechłodzić w lodówce w temp. 3-4 stopni przez jakiś czas (od 2 tyg do 2 mc). (jest to właśnie proces stratyfikacji). Jest to ważne, gdyż bez przechłodzenia nasion, ich zdolności do kiełkowania są bardzo niskie.

Jak stratyfikować nasiona?

Przygotowujemy pojemnik (np. plastikowy) z lekko wilgotnym piaskiem (a najlepiej ziemią do wysiewu), umieszczamy w nim nasiona, przysypujemy cienką warstwą piasku i spryskujemy wodą. Pojemnik przykrywamy folią. Umieszczamy w lodówce.

Raz w tygodniu unosimy folię i przez kilka minut wietrzymy pojemnik. Często zdarza się, że nasiona zaczynają kiełkować już w lodówce (choć nie jest to reguła). Po ok od 2 tyg do 2 mc wyjmujemy pojemnik. Nasiona są gotowe do wysiewu do ogrodu lub szklarni.

Specyfikacja

Inne produkty w tej samej kategorii: