O sprzedającym

Ocena sklepu: (0)
Data utworzenia: 2021-01-18
Kontakt: 604114588
Produkty: 3
Sprzedawca: nasiona-Gdańsk

3. BANAN MINI żółty


Jakiś komunikat
2,50 zł
-5%
Kup teraz
Odkryj niższą cenę
Koszt odkrycia: ... żetonów.
Odkrywanie obniża cenę.
Bezpieczne
płatności
Dostawa już od
9,83 zł
Darmowy
zwrot
Szybka
dostawa

 

Bezpieczne i automatyczne płatności, w tym e-przelewy, karty i BLIK

 

Szybka wysyłka starannie zabezpieczonych produktów

 

Możliwość zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

BANAN MINI ŻÓŁTY - Banana mini yellow

Jest to idealna roślina dla miłośników egzotyki. Rośnie bardzo szybko. Oferowana odmiana idealnie nadaje się do uprawy domowej i rodzi typowe w smaku żółte banany, choć są one mniejsze.

Bananowce są bylinami. Zbudowane są z tak zwanego pnia pozornego - kłodziny, która utworzona jest z pochw liściowych. Rośliny te uwielbiają słońce i wysoką wilgotność powietrza. Bananowce doniczkowe uprawiane w pomieszczeniu potrzebują zatem miejsca jasnego, najlepiej w pobliżu okna. Banan domowy osiąga wysokość do ok. 1,5 metra. Pomimo niskiego wzrostu rodzi pyszne owoce. Banany poprawiają humor, gdyż w miąższu owoców znajduje się tryptofan, który jest niezbędny do wytworzenia serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Bananowce potrzebują obfitego podlewania, szczególnie latem. Atrakcyjną cechą bananowców jest ich długotrwała dekoracyjność - są ozdobne przez cały rok. Mają jeszcze ważną zaletę - oczyszczają atmosferę z dwutlenku węgla, podwyższają wilgotność powietrza i wzbogacają w tlen. Opakowanie zawiera 5szt nasion.

INSTRUKCJA WYSIEWU

Nasiona banana można wysiewać przez cały rok. Przed siewem, dobrze jest lekko uszkodzić ich łupiny, a następnie moczyć przez ok. 2 - 3 dni w letniej wodzie ( co 12 godzin wymieniamy wodę na świeżą ). Następnie nasiona umieszczamy w worku strunowym wypełnionym do 1/2 wilgotnym podłożem ogrodniczym na głębokość 1 cm. Worek zamykamy i odstawiamy w ciepłe jasne miejsce gdzie temperatura waha się między 25 a 30 C. Po wschodach nasion siewki przesadzamy do osobnych pojemników podlewamy i ustawiamy w jasnym ciepłym miejscu. Inny sposób to wysiew nasion do doniczek wypełnionych podłożem ogrodniczym na głębokość około 1 – 2 cm (podłoże powinno być stale wilgotne) - doniczkę przykrywamy przeźroczystą folią i odstawiamy w ciepłe miejsce (temperatura za dnia 28 do 32 ° C, temperatura w nocy 20 do 25 C ), po skiełkowaniu rozsadzamy siewki do osobnych pojemników. Nasiona kiełkują nierównomiernie od kilkunastu tygodni do nawet pół roku a niekiedy dłużej.

Specyfikacja

Inne produkty w tej samej kategorii: